Badanie ginekologiczne na posiew

http://erp.polkas.pl/rozwiazania-comarch-erp-mobile-sprzedaz/Comarch ERP Aplikacje mobilne - sprzedaż, innowacyjność, synchronizacja i sprawna komunikacja | Systemy ERP | POLKAS

Kolposkopia to pewne ginekologiczne badanie diagnostyczne. Kolposkopy to narzędzia polecane przez ginekologów podczas badania - endoskopy będące możliwość wielokrotnego powiększania obrazu. Badanie rozgrywa się w warunkach ambulatoryjnych.

Do wykonania kolposkopii nie trzeba bardzo się przygotowywać. Potrzebna istnieje jednak wstrzemięźliwość płciowa na chwila dni przed. Nie można też iść go podczas krwawienia miesięcznego. Samo pytanie nie jest nieprzyjemne również mocna je zakładać także u osób w ciąży. Kolposkopia najczęściej uzyskiwana istnieje w formie, gdy cytologia daje niejednoznacznie wyniki. Badanie to daje na stosunkowo wczesną diagnostykę raka szyjki macicy (w tzw. stadium przedinwazyjnym). Jeśli rak uważa się w fazie rozwoju kolposkopia umożliwia weryfikację powstałych zmian. Badanie kolposkopowe polega przede wszystkim na obserwacji części pochwowej szyjki macicy po jej uwidocznieniu się we wzierniku. Na jej wielkości pojawiać się mogą bowiem niebezpieczne zmiany, które są trudne do wykrycia podczas zwykłego badania. Najpierw ginekolog ogląda nabłonek płaski wielowarstwowy nierogowaciejący i gruczołowy, szczególnie przyciągając opinię na ich granicę. Tam powstają bowiem najgroźniejsze choroby. Później obraz rozwija się także dzięki zastosowaniu zielonego filtra obserwuje podnabłonkową sieć naczyń krwionośnych. Na jej zasadzie możliwe jest rozpoznanie charakteru powstałej zmiany. Kolejny etap badania to cechy kontrastujące powierzchnię nabłonka (np. próba z płynem Lugola i kwasem octowym 3%). Kolposkopia, ze powodu na potrzebny sprzęt, jest badaniem stosunkowo wartościowym i potrzebuje doświadczenia ze części powodującego ją lekarza. Jest jeszcze rzadko wykonywane, choć coraz częściej ponadto w ramach działalności Narodowego Funduszu Zdrowia.