Badanie usg plodu crl

Podczas pierwszego badania USG, kiedy możliwe istnieje szybko zobaczenie swego przyszłego potomka, otrzymujemy biometryczne wymiary płodu i kilka zdjęć wzbogaconych dziwnymi cyframi i oznaczeniami, jakie nie tylko dostarczają nas w stan ciężkiej konsternacji, tylko także niepokoju. Przede każdym jednak miejmy, że lekarz jest osobą kompetentną. A jeżeli na wizycie nie usłyszeliśmy, że pojawiło się jakiekolwiek zagrożenie płodu, kompletnie nie musimy się niczym przejmować.

Poniżej przedstawiamy biometryczne wymiary płodu, czyli oznaczenia, które stosują specjaliści w końca opisania wymiarów naszego nienarodzonego dziecka.

GS (gestational sac) – jest toż funkcję pęcherzyka ciążowego, stanowi idealne oznaczenie wymiarowe w sukcesie badania wczesnej ciąży czy jej stwierdzeniu. Stanowi zatem zasługę stosowana od 4 do 7 tygodnia ciąży, a w praktyce jest oznaczenie zarodka nim będzie on na końcu ciężki plus widoczny, by ważna go było w nietypowy sposób zmierzyć.
YS (yolc sac) – wielkość ciałka żółtego. Podstawowy wymiar od 5 do 10 tygodnia ciąży. Zbyt wysoka cena tego oznaczenia oznacza nieprawidłowy rozwój płodu i praktyczne szybkie poronienie. W przypadku zaistnienia tego działania bezwzględnie zostaniemy poinformowani przez lekarza.
CRL (crown to rump length) – wielkość zarodka. Długość wynoszona od końca osoby do najniżej położonej części miednicy oraz kształtowi doskonałą wielkość dziecka, która jest praktyczna w badaniach USG.
HC (head circumference) – wielkość główki. Stanowi obwód główki dziecka w jej najszerszym mieszkaniu i działa do powiedzenia prawidłowego rozwoju płodu. I może posłużyć do powiedzenia szacowanego czasu ciaży w innym trymetrze.
FL (femur length) – długość kości udowej. Jest do określenia ewentualnych defektów dziecka w dalszej części ciąży. Może wtedy pozwalać na sprawdzenie między innymi karłowatości dziecka lub także innych wad wrodzonych.
AC (abdominal circumference) – obwód brzuszka. Służy ocenie harmonijności i proporcjonalności rozwoju płodu. Zły wynik może oznaczać innego rodzaju wady własne dziecka.

Oczywiście, podanych czasów jest dobrze bardzo natomiast są one w stopniu większym bądź mniejszym możliwe do odczytania przez laików. Nie należy jednak się zbytnio przejmować, jeśli czegoś nie rozumiemy. Po pierwsze, wszelkie nieprawidłowości w ciągu dziecka będą nam z razu zgłoszone przez specjalistę dokonującego badania. Jeśli zaś gryzie nas ciekawość, możemy poprosić przy okazji pytania o wyjaśnienie jego końców.