Gaszenie pozaru dzwiekiem

Podczas prób gaszenia pożarów dużo ludzi odruchowo sięga po wodę. Stanowi ostatnie najatrakcyjniejszy także najbardziej oczywisty środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści z gaszenia pożarów, nie zawsze się na nią przyjmują. Wybór środka gaśniczego zależy od opalającego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze świetnie sprawdzają się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych a wszelkiego co reaguje z wodą. Z zmiany proszki gaśnicze są najwyższe zastosowanie. W współzależności z posiadanego składu potrafią być brane do gaszenia niemal wszystkich ważnych się materiałów. Gazy gaśnicze, z jakich najwspanialszy jest dwutlenek węgla, ekonomiczne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki i takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. Natomiast woda doskonale wykonywa proste znaczenie w zetknięciu z palącymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, jak na dowód drewno, papier, węgiel, słoma.

Steam fire extinguishing czyli para jako materiał gaśniczy Podobne pracowanie jak woda ma para jako materiał gaśniczy (steam fire extinguishing). Prawdopodobnie być konsumowana w sukcesach płonięcia tych jedynych materiałów. Zasadnicza różnica pomiędzy parą a wodą liczy na tym, że wodę można obracać w dowolnym miejscu, a parę wyłącznie w cichych pomieszczeniach o pojemności nie wyższej niż 500 metrów kwadratowych. W szybszych pomieszczeniach działanie pary wykazuje się nieefektywne. Do pewnego gaszenia pożarów wskazana stanowi nie tylko znajomość środków gaśniczych właściwych do różnych substancji, lecz też zasady ich stosowania i podawania w teren pożaru.