Ginekolog iwona hankus

Kolposkop stanowi ważne narzędzie w sztuki ginekologa, a przed jego zakupem należy wykonać fachowy rekonesans. Przy dokonywaniu wyboru urządzenia optycznego tego gatunku, należy zwrócić uwagę na szereg czynników, z jakich koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy ale mieć, iż za mała cena kolposkopu może oznaczać złą jakość wykonania, co przedstawia się negatywnie na wartości obrazu, niestabilności pantografu oraz braku oprogramowania idącego na konkretną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna wynosić newralgiczne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to oczywiście parametry układu optycznego posiadają najważniejsze uznanie. Warto zainteresować się miejscem produkcji soczewek z danego modelu kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny posiada kilka sposobów przybliżania, a także jak szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu jest wyjątkowo bardzo dużym aspektem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, ale również wprawny trend w wszystkiej stronie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu i wykorzystanie dobrej klasy siłowników pneumatycznych to nowe ważne cesze odpowiedniego sprzętu.

Jeśli należy o lampę kolposkopu, to tradycyjne żarówki stawały się już anachroniczne, lecz nadal ważna jest spora moc światła tudzież możliwość jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED są niższe wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i eliminuje niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim ważnym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest natomiast ergonomia wyrobu, albowiem ze względu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego powinny stanowić podawane jednorącz.