Hurtownia miesa wroclaw ul teczowa

Na obszarze Polski funkcjonuje niezliczona ilość hurtowni mięsa polecających się produkcją tudzież sprzedażą tradycyjnych wyrobów mięsnych. Hurtownie mięsa dysponują pojazdami urządzonymi w chłodnie, co daje dostarczanie świeżego artykułu w jakieś miejsce kraju. Mięso to różnymi słowy zdatne do spożycia zwierzęce mięśnie szkieletowe wraz z dochodzącymi do nich tkankami oraz niektóre narządy wewnętrzne. Powszechnie mianem mięsa zalicza się zazwyczaj martwe ciała przedstawicieli rozmaitych gatunków ssaków i ptaków ubitych w celach konsumpcyjnych, będących wynikiem chowu lub szukania w tłu naturalnym.

Mięso rzadko bywa jedzone na surowo, czyli bezpośrednio po uśmierceniu zwierzęcia, ale przeważnie jest robione termicznie: gotowane, smażone, pieczone lub duszone. Hurtownie mięsa oferują pełną gamę produktów produkowanych często z ciała wieprzowego, wołowego oraz drobiu. Specjaliści od żywienia dokonali rozróżnienia mięsa na białe i czerwone, jednak podział ten całkiem nie jest związany z kolorem, tylko stosuje się do stężenia mioglobiny we włóknach mięśniowych. Mięso białe to kurczak, indyk, królik, cielęcina oraz struś, z serii mięso czerwone stanowi wołowina, wieprzowina, konina, baranina, dziczyzna, kozina, kaczka i gęsina.

Świadczone przez hurtownie mięsa artykuły pochodzenia zwierzęcego z białego mięsa ma mniej tłuszczu, czyli jednocześnie mniej cholesterolu, którego nadmiar w ludzkim organizmie powoduje miażdżycę, chorobę niedokrwienną serca albo nawet zawał. Ciało jest oczywiście najlepszym źródłem pełnowartościowego białka oraz ma wszystkie niezbędne dla organizmu aminokwasy egzogenne. Wyroby odzwierzęce wychodzące z hurtowni ciała są również niezastąpionym źródłem żelaza w częstej diecie, które stanowi wiele dużo przyswajalne niż jakiekolwiek żelazo pochodzenia roślinnego.