Idealna kasa fiskalna dla kosmetyczki

Kosmetyczki muszą rejestrować swą działalność za pomocą kasy fiskalnej. I choć wiele przedstawicielek tej branży podchodzi do tego urządzenia ze sporym dystansem, wybór dobrej kasy może się dla nich okazać sporym ułatwieniem. Jakie urządzenia mogą się okazać idealnym rozwiązaniem dla przedstawicielek tego zawodu?


Kasa fiskalna ma jedną zaletę-pozwala każdej kosmetyczce w odpowiedni i wygodny sposób rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Wybierając urządzenie z odpowiednio rozbudowaną bazą produktów i usług, można szybko wystawić dokument potwierdzający wykonanie konkretnej usługi kosmetycznej lub sprzedaż konkretnego preparatu. Kopie paragonów oraz obowiązkowe raporty dobowe i miesięczne pozwalają na kontrolowanie sprzedaży, a jednocześnie ułatwiają rozliczanie się ze swych dochodów. Są one niezbędne, a w razie kontroli z Urzędu Skarbowego ich brak może skutkować wysoką grzywną. By ułatwić sobie życie i zawsze mieć dostęp do tak ważnych materiałów, warto postawić na kasę, która wykonuje elektroniczną kopię paragonów. Ułatwia to w znacznym stopniu archiwizację dokumentów, które-zgodnie z obowiązującymi przepisami-należy przechowywać przez okres 5 lat.
Kasa fiskalna przenośna jest modelem najczęściej wybieranym w branży kosmetycznej. Są one nie tylko mobilne, ale również trwałe, a to ze względu na specyficzne warunki panujące w salonach kosmetycznych. Łatwo tu przecież o zabrudzenie kosmetykami lub preparatami, które są wykorzystywane w trakcie zabiegów. Dobrze, jeśli kasa fiskalna w takim salonie posiada większe i wygodniejsze klawisze. Pomocne są też klawisze funkcyjne, dzięki którym każda kosmetyczka może szybciej obsługiwać swe klientki. Ważny jest też wygląd zewnętrzny kasy fiskalnej. W salonie kosmetycznym ważne jest przecież piękno, zatem i urządzenie znajdujące się w takim wnętrzu powinno atrakcyjnie wyglądać. Kasy fiskalne dla osób świadczących usługi kosmetyczne muszą być jednocześnie urządzeniami niewielkimi i poręcznymi. Wynika to z faktu, iż w tym zawodzie często trzeba odwiedzać klientki w ich domach. I w takim przypadku wystawienie paragonu za usługę jest obowiązkiem, zatem możliwość zabrania ze sobą kasy do domu klientki jest wielkim ułatwieniem dla każdej reprezentantki tego zawodu.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl