Jak zalozyc wlasny salon fryzjerski

Nie możesz od dłuższego czasu znaleźć pracy? Może najwyższa pora na założenie własnej działalności gospodarczej? Jeżeli już zdecydujesz się na tego typu krok dobry rozwiązaniem będzie stworzenie własnego salonu fryzjerskiego. Pomimo silnej konkurencji jest to ciągle opłacalne rozwiązanie. Obawiasz się, że nie masz odpowiedniego wykształcenia oraz umiejętności?

Założenie własnej działalności

Nie martw się, aby założyć własny salon fryzjerski nie jest wymagane posiadanie specjalnego wykształcenia czy też odpowiednich certyfikatów, które potwierdzały by twoje umiejętności w tym kierunku. Pierwszym krokiem jest oczywiście założenie własnej działalności gospodarczej w odpowiednim urzędzie. Należy również pamiętać, aby złożyć wniosek o uzyskanie numeru REGON. Zakładając salon fryzjerski możemy skorzystać z pomocy sieci franczyzowej co niewątpliwie da nam większe możliwości szczególnie na początku na tym bardzo konkurencyjnym rynku. Jednak oczywiście, będzie się to wiązało z wykupieniem odpowiedniej licencji.

novitus mała plus e

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/kasa_fiskalna_novitus_mala_plus_e_2.jpg

Wybór kasy fiskalnej novitus mała plus e

Gdy już sprawy związane z biurokracją będziesz miał za sobą, nadejdzie pora na wybranie lokalizacji. Ważne, aby by to miejsce, gdzie codziennie przewija się spora liczba osób. Kolejna kwestia to zakup wyposażenia salon. Kupno odpowiednich mebli czy też urządzeń, które są niezbędne w tej branży to nie wszystko. Pamiętaj, że będziesz musiał również kupić odpowiednie kosmetyki – lakiery do włosów, żele, farby itp. Wszystko wiąże się z kosztami, a niestety to jeszcze nie jest wszystko. Nie zapomnij, że zakład fryzjerski jest zobowiązany przepisami prawa do posiadania kasy fiskalnej novitus mała plus e. Kasa fiskalna dla fryzjera to nowość, która jeszcze kilka lat temu nie była wymagana. Gdy już otworzysz swój salon nie zapomnij o jego promocji. Dobrym pomysłem jest stworzenie własnej strony internetowej, na której kliencie będą mogli sprawdzić ofertę salonu. Również różnego rodzaju działania w social mediach pomogą zdobyć popularność oraz zachęcą klientów do skorzystania z twoich usług. Jeżeli brakuje Ci środków na założenie własnej działalności gospodarczej zawsze możesz spróbować ubiegać się o kredyt w banku. Również dotacje unijne są pewnym rozwiązaniem problemu braku gotówki.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl