Jak zaprojektowac instalacje odkurzania centralnego

Odkurzanie to jedna z tych czynności w domu, jaka nie należy do najbardziej przyjemnych. W dodatku w każdym wnętrzu są różne kąty i zakamarki, do jakich trudno dotrzeć. Chciałoby się przy tym korzystać z takiego urządzenia, jakie nie stoi cały czas na widoku.

By móc spełnić wszystkie te oczekiwania, coraz częściej montuje się w domach jednorodzinnych instalację odkurzania. Dzięki niej można bez trudu odkurzyć przestrzenie, jakie znajdują się przy podłodze, na wysokości linii bioder, bądź też przy suficie. Sama czynność nie jest ani wyczerpująca, ani niewygodna. Wszystko zaś za sprawą tego, jak funkcjonalna może być taka instalacja. Najczęściej po montażu, pozostają tylko dwa węże, które można w każdej chwili ukryć i wyjąć.

optima erp

Jednak to, czy będzie można z nich korzystać w sposób komfortowy, bardzo często zależy od fachowości, z jaką będzie przebiegać samo projektowanie instalacji odkurzania. By można było mówić o sukcesie, węże te powinny bez trudu sięgnąć do wszystkich przestrzeni dostępnych w ich zasięgu, a wiec na przestrzeni dziewięciu metrów. Jeśli nie uda się osiągnąć takiego rezultatu, oznacza to najczęściej, że instalacja nie została przeprowadzona prawidłowo. Mianowicie osoba, która zajmowała się takim montażem, nie wybrała najkrótszej możliwej ścieżki instalacji węży.

Innym powodem takiej sytuacji może być niewłaściwe rozmieszczenie gniazd ssących, bądź ich zbyt mała liczba. Zawsze bowiem podczas takich prac należy uwzględnić nie tylko metraż samego węża, ale również i powierzchnię użytkową, w jakiej przeprowadza się taką instalację. Tylko wtedy udaje się precyzyjnie zaplanować rozmieszczenie wszystkich elementów instalacji.