Jaka wybrac kase do malego sklepu

Często możemy zaobserwować w sklepach wyposażenie stanowiska kasjera w postaci nowoczesnego komputera. Nierzadko z dotykowym ekranem – oraz drukarki fiskalnej i ręcznego bądź wbudowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania najczęściej stosuje się w dużych marketach oraz sklepach należących do sieci sklepów.

Jest w nich dużo asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a same produkty równie często są sprzedawane, jak i zamawiane. Stąd też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży i przeprowadzania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Kasa novitus mała plus

programy dla firm

Nie zawsze jednak ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, gdy mamy do czynienia z niewielkim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W sytuacji gdy jednorazowo zamawiamy kilka czy kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie i gdy rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment podzielić na kilka lub kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z cenami na każdym pojedynczym produkcie. W sytuacji gdy tego asortymentu jest niewiele, nie ma przy tym dużo pracy. Łatwiej jest upilnować wszelkie zmiany w obrębie ceny czy ilości artykułów.

novitus mała plus

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/kasa_fiskalna_novitus_mala_plus_e_2.jpg

Wybór odpowiedni do obrotów firmowych

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością – wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik osiąga określony pułap dochodów, wówczas musi używać tego urządzenia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i użytkowania jej przy każdej transakcji, ma pełny wybór co do rodzaju kasy. W przypadku malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie posiada zbyt wielu funkcji, a jest prosty w obsłudze. Możemy z góry założyć, że są to kryteria najważniejsze dla nas w przypadku zakupu kasy i że przez długi czas nie ulegną one zmianie.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl