Kasa fiskalna a elektroniczna kopia paragonu

Kasa fiskalna posnet może być naprawdę różna, od prostej, gdzie kopie paragonu mamy na rolkach, papierowych taśmach, przetrzymywanych przez nas, jako dowody skarbowe, poprzez bardziej skomplikowane, gdzie kopie paragonu są elektroniczne. Najczęściej kasa fiskalna a elektroniczna kopia paragonu przysparzają wielu pytań ich użytkownikom.
W urządzeniach fiskalnych z elektroniczną kopią paragonu nośnikiem danych elektronicznej kopii są odpowiednie karty. W każdym z urządzeń należy stosować karty, które poleca producent.

Karty takie mogą pomieścić niewyobrażalną ilość danych. Kiedy dowiedziałam się, że to milion paragonów – oniemiałam. Na ilu rolkach musiałabym przetrzymywać taką ilość transakcji? Zaczęłam rozumieć, dlaczego taka kasa fiskalna jest lepsza. Niewątpliwym jej atutem jest także to, że obsługa kasy fiskalnej lub drukarki z elektroniczną kopią nie różni się zupełnie od obsługi tradycyjnych kas. Wszystkie bowiem funkcje, które służą zapisowi kopii wydruków na karcie wykonywane są automatycznie. Zatem kasa fiskalna a elektroniczna kopia paragonu ułatwia nam naszą pracę, a nie tak jak mi się wydawało – utrudnia ją.

Doskonale pomyślane jest także to, że kasa może pracować na pamięci podręcznej, a my w między czasie możemy wyjąc taką kartę i podłączyć do komputera. Odczyt naszych danych zajmuje nam chwilkę, a my możemy swobodnie sprawdzać to, co jest nam w danej chwili potrzebne. Owa podręczna pamięć też nie jest tak mała, by trzeba było kartę wkładać z powrotem po chwili. To mądre urządzenie nie pozwoli także na wprowadzenie na karcie jakichkolwiek zmian. Chroniący je elektroniczny podpis uniemożliwia to, a urządzenie wykrywa ingerencję. Kasa dodatkowo informuje nas, gdy karta się zapełnia i prowadzi nas przez zamknięcie nośnika. Można sobie tylko czegoś takiego życzyć, bo wykonanie miliona paragonów to chyba życzenie każdego sprzedawcy.
Nie mam więc obaw przed kasą z elektroniczną kopią paragonu. Jest to dużo wygodniejsza forma niż cała masa zapasowych, papierowych rolek.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl