Kasy fiskalne dla malych przedsiebiorcow

Wraz z wprowadzeniem nowych restrykcyjnych wymagań odnośnie kas fiskalnych małe przedsiębiorstwa mają obowiązek stosowania ich. Każda firma, której dochód roczny przekracza 20 tys. zł ma obowiązek obowiązek ewidencjonowania na urządzeniu fiskalnym.

W przypadku gdy działalność rozpoczęta została w ciągu roku limit pieniężny, do którego jest się zwolnionym z prowadzenia ewidencji za pomocą kasy fiskalnej jest wyliczany proporcjonalnie do kwoty prowadzenia działalności przez cały rok.
W związku z tym większość małych przedsiębiorstw jest zmuszona do korzystania z kas fiskalnych. W takich przypadkach zazwyczaj nie opłaca się kupować dużych, złożonych kas, gdyż właściciele takich firm szukają oszczędności na każdym kroku. Kasy fiskalne kraków najtaniej oferują urządzenia dedykowane specjalnie dla małych przedsiębiorców. W tym momencie to przedsiębiorca musi sobie odpowiedzieć na pytanie czego oczekuje od kasy fiskalnej i w jakich warunkach ta kasa będzie użytkowana. Oferta takich kas jest nawet obszerna. Właściciel firmy ma w czym wybierać. Kasy takie charakteryzują się małą wielkością i trochę mniejszą funkcjonalnością. Ceny oscylują od kilkuset złotych do około półtora tysiąca. Dostępne są na rynku kasy przenośne, które mogą być stosowane w warunkach sprzedaży na otwartej przestrzeni, gdzie sprzedawca musi się ciągle przemieszczać, ale są też takie, które stworzone są w celach użytkowania w pomieszczeniach, gdzie można taką kasę sobie ustawić. W przypadku tych pierwszych często producent podaje minimalną temperaturę w jakiej kasa może pracować, gdyż nie zawsze można używać jej na bardzo dużych mrozach. Dodatkowo takie kasy posiadają wodoodporne klawiatury w razie opadów deszczu.

zgłoszenie kasy fiskalnejZgłoszenie kasy fiskalnej Polkas

Kasa dedykowana dla małych przedsiębiorców ma ograniczone możliwości. Jak każda kasa tworzy duplikat paragonów, który należy zachować w celu rozliczenia z Urzędem Skarbowym. W przypadku tych najmniejszych najczęściej stosuje się kopie elektroniczne, aby rozmiary kasy były kompaktowe. W większych kasach występuje także możliwość drukowania duplikatu na drugiej rolce papieru.

W takich kasach występują przyciski funkcyjne oraz możliwość zapisania bazy towarów. Te bardziej rozbudowane kasy można łączyć z komputerem, podłączać czytniki kodu kreskowego czy wagi elektroniczne. Dodatkowo jest także możliwość integracji kasy fiskalnej z terminalem płatniczym. Dzięki tym wszystkim opcjom nawet małe firmy mogą sobie pozwolić na wygodne prowadzenie ewidencji sprzedaży.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl