Nerwica haslo do krzyzowki

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) stawały się częstym problemem w dzisiejszych czasach. Wynika więc ze zmiany swego myślenia. Już wszyscy żyjemy szybko i często brakuje nam momentu na urlop, odpoczynek i regenerację. A kiedy rozpoznać u siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zwykle są to bóle głowy, żołądka i serca. Może stać również brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, a nawet dobre objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się jedynie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie przygodę z tego, że ich reakcje ciała nie mają naprawdę sensu. Jednak trudno jest się im ich pozbyć.

xl bi

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle kojarzą się z bogatymi fobiami. Chory boi się takich spraw, zatem jego ciało reaguje to w "ciekawy" i inny sposób. Towarzyszy temu brak motywacji, skłonności do czynienia, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Przez to źli często skarżą się na kłopoty ze snem, a nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najlepszą formą w leczeniu nerwicy jest psychoterapia. Oferuje ją prywatny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W przypadku zaburzeń nerwicowych najlepsze rezultaty przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej wolno przerwać "błędne koło". Pacjent zgodnie z psychiatrą analizuje po kolei różne rzeczy z pełnego życia, podczas jakich zajmował objawy nerwicy. Dzięki temu minimalizuje się jego środek i słaby uczy się z takimi sytuacjami. W wybranych przypadkach wskazane jest i leczenie farmakologiczne. Ale same leki nie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w połączeniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre wyniki.