Nowoczesny komputer do gier

Często możemy stwierdzić w sklepach wyposażenie stanowiska kasjera w skór nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i ręcznego bądź zintegrowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania powszechnie rzuca się w znacznych marketach i sklepach przylegających do sieci sklepów.

Stanowi w nich bardzo asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a jedne produkty równie przeważnie są sprzedawane, kiedy również zamawiane. Dlatego też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży i spełniania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie jednak pomimo ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, kiedy mamy do postępowania z lekkim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W sprawy kiedy jednorazowo zamawiamy kilka albo kilkanaście sztuk samego produktu raz na dwa tygodnie a jeśli rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment podzielić na parę bądź kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z opłatami na wszelkim samym produkcie. W formie jeśli tego zestawu jest kilka, nie ma przy tym dużo pracy, i sprawnie jest upilnować wszelkie nowinki w końcu ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik spełnia określony pułap dochodów, wówczas musi traktować tego urządzenia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kwoty i korzystania jej przy każdej transakcji, jest szeroki wybór co do gustu kasy. W sukcesie małego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie posiada zbyt wielu funkcji, natomiast jest jednoznaczny w obsłudze. Możemy z głowy założyć, że są to kryteria najistotniejsze dla nas w wypadku zakupu kasy i że przez duży okres nie ulegną one zmianie.