Odkurzacz centralny jednostka centralna

Systemy ogrzewania odkurzania, w przeciwieństwie do tradycyjnych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w otoczeniu odkurzanego miejsca. W starych odkurzaczach filtry nie są w kształcie zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, jakie dostają się w wnętrzu. Kolejną zaletą systemów centralnego odkurzania jest także bardzo cicha praca. Instalacja centralnego odkurzania istnieje natomiast znacznie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w role rurek i przewodów, jakie zostaną ukryte w granicach, pod podłogą, i nawet nad sufitem.

System centralnego odkurzania gromadzi się z niewielu elementów. Podstawowym i najważniejszym spośród nich jest osoba centralna. Do niej dołączone są sztywne rury, które wykonują do gniazd ssących umieszczonych w granicach. Końcówkę elastycznego węża kładzie się do najbliższego mieszkania a dzięki temu mocna już dołączyć do usuwania zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna że istnieć modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Stanowi ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Wciąż jest umiejscowiona w pomieszczeniach gospodarczych, takich jak garaż lub piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej stawia się z silnika zaopatrzonego w turbinę, która powoduje podciśnienie. Elementem składowym jest także separator zanieczyszczeń i pojemnik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na szersze i młodsze. Im świętszy tym powietrze będzie znacznie przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają usunięte w budynku w pierwszych pomieszczeniach. W blokach jednorodzinnych do całkowitego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy zaledwie jedno gniazdo ssące.