Odpylacz uo1000

Odpylacz wykonany razem z informacją atex (atex dust collector) żyje w organizacji filtracyjnym, workowym, z przenośnikiem łańcuchowym, przeznaczony jest dla zwykłych oraz wspaniałych instalacji odpylających z łatwością rozbudowy w perspektywy.

Cięższe frakcje surowca separowane są głównie w komorze rozprężnej odpylacza. Odpylany towar jest kierowany poprzez przenośnik łańcuchowy w stronę zaworu obrotowego, powodującego bezciśnieniowe wydalania materiału na zewnątrz filtra.

Podczas normalnej pracy, zapylone powietrze jest kierowane rurociągiem głównym. Następnie zapylone powietrze jest oddawane do odpylacza. Na wjeździe do filtra zamieszczone są klapy zwrotne, które są widoczne w ciągu normalnej pracy odpylacza. Zamknięcie klapy postępuje w porządku wyłączenia wentylatora wyciągowego.

Kiedy powietrze jest się w komorze wlotowej odpylacza, podchodzi do rozprężenia, co sprawia, że duże frakcje wychodzą na dno leja. Materiał zgromadzony w leju odpylacza jest wybierany poprzez przenośnik łańcuchowy do punktu odebrania materiału. Poniżej punktu odbioru materiału zamieszczony jest zawór obrotowy, powodujący bezciśnieniowe opróżnianie materiału na zewnątrz odpylacza. Frakcje, jakie nie spadły od razu na dno filtra, są przekazywane do rękawów filtracyjnych. Po przekroczeniu przez worki filtracyjne, czyste powietrze trafia do kanału wylotowego z odpylacza.

Na górze wszystkich składników znajduje się wentylator regeneracyjny, 1,1kW lub opcjonalnie 2,2kW, który pozwala oczyszczanie worków, poprzez utworzenie strumienia powietrza o wstecznym kierunku przepływu, razem z zainstalowaną sekwencją. Silnik wentylatora regeneracyjnego posiada hamulec, który zapobiega poruszaniu się wentylatora po zatrzymaniu, co sprawia maksymalizację skuteczności procesu czyszczenia oraz minimalizację poziomu hałasu. Głównie wentylator regeneracyjny jest ustawiony dla pracy przy 50 Hz co stanowi wyrozumiałe dla silnika 1,1kW. Można jednak zmaksymalizować wydajność wentylatorów czyszczących do 60 Hz co umożliwiają opcjonalnie założone silniki 2,2kW. Worki filtracyjne w odpylaczu są oczyszczane w porządku jego pracy (on-line) kiedy oraz po jego wyłączeniu (off-line).