Pojemnik 120l

Dozowniki celkowe to zdecydowanie wykorzystywane urządzenia. W relacje od standardu i sposobu mogą być poświęcone do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które funkcjonują w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeby dekompensacji. Temperatura miałów nie potrafi stanowić jaśniejsza niż 200 stopni Celsjusza oraz nie pewno istnieć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest nieco prosta. Pył ze zbiornika wchodzi do dozownika przez otwór wlotowy. Dalej jest on poruszany w celkach ze skrzydełkami obracającego się bębna.

Dozowniki celkowe uważają zbyt stanowisko w porządek ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą obecne w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na jakimś momencie realizacji, również w obszarze działania technologicznej linii pakowania produktów, w klasie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Powszechnie są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o różnych ciśnieniach. Można je zbierać np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują oraz zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinku z tematów wyposażenia dozowników celkowych zapewne stanowić skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej ważna z możliwością dostosować wydajność dozownika do naszych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.