Porfiria farmaci

Wszyscy znamy historii i legendy o wampirach. Znajdujemy się spośród nimi w moc produkcjach filmowych, w muzyce, książkach. Pojawiają się nie tylko jak krwiożerce potwory z długimi kłami, a podobnie jako jedni wojownicy lub same świecący niczym diamenty nadludzie. Z lat ludzie próbowali dociec, skąd zachowały się historie o wampirach i co było genezą przekonania o takiej formy. Oczywiście, mamy wiedza tego, że może wszystko otworzyło się wraz z początkiem panowania Vlada Tepesa, który przeszedł do spraw właśnie jako Dracula. Nie zwalnia to natomiast faktu, iż ten tkwiący w XV wieku hospodar wołoski nie stanowił w żadnym wypadku związany z legendarnym piciem krwi. Musiał więc nastąpić w dziejach ludzkości pewien czynnik, zaś owym czynnikiem mogła stanowić choroba genetyczna.

Porfiria, bo tak o nich mowa, jest chorobą genetyczną połączonymi z zaburzeniami hemoglobiny. Schorzenie obecne stanowi nieuleczalne, zapoznaje się między innymi nudnościami, bezsennością, wymiotami i inną nadwrażliwością na przestrzeń, prowadzącą nie jedynie do szybkiego ciemnienia skóry pod wpływem światła, lecz także do jej możnych poparzeń. Wada taż istnieje daleko eleganckim schorzeniem, dotyka tylko kobietę na 75 tys. ludzi.
Objawy tej dolegliwości mogą dać o sobie znać we wczesnym dzieciństwie albo w stanie dojrzewania. Pierwsze objawy nie idą na proste zdiagnozowanie choroby, bo mogą podawać na nowe, o wiele mniej istotne schorzenie. Poza tym, tak jedno gdy w moc drugich przypadkach, porfiria prezentują się u każdego chorującego w nieco nowy środek. Ale istnieje wówczas zawsze ciemnienie skóry i podatność na słońce, czerwona barwa moczu lub kału, przebarwienia zębów i paznokci. Zazwyczaj te mogą dość do ostatniego wywiady ze snem, nudności, bóle brzucha i wymioty. Mało tego, ostra porfiria może spowodować do niepokojów u chorującego, stanów depresyjnych, napadów duszności, halucynacji i siły, a w ekstremalnych przypadkach oraz do aktu samobójczego. Porfiria jest chorobą nieuleczalną, przecież nie zmienia to faktu, że jej obrazy mogą zostać złagodzone przez właściwi dobór środków i, gdyby więc niezbędne, również hospitalizację.