Rozwoj nowoczesnej technologii i jej wplyw na zycie

Niedługo po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego odpowiedniego zastosowania. Wraz z rozwojem elektroniki i miniaturyzacji, nowoczesne technologie zaczęły przenikać i wspierać różne dziedziny życia. Twórcy maszyny liczącej nie spodziewali się jak wielką popularnością będzie cieszył się ich wynalazek. A fakt, że praktycznie każdy ma w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające możliwościami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby u nich zawał serca.

Obecnie trudno jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, który nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając od małych jednoosobowych firm, na wielkich korporacjach kończąc – wszędzie obecne są mniej lub bardziej zaawansowane systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie oraz księgowość.

Oprogramowanie symfonia

symfonia start faktura i kasaSage Symfonia Start 2.0 Faktura | Systemy ERP | POLKAS

Fakturowanie, bilansowanie zysków i strat nie wymaga już żmudnego podliczania słupków i ręcznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest wspomagana przez odpowiednie oprogramowanie. W małych firmach, być może wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, jednakże o wiele wygodniej i sprawniej jest użyć dedykowanego systemu. Dobrym przykładem jest oprogramowanie symfonia, które posiada w swojej ofercie bogatą bazę modułów wspomagających prowadzenie firmy, w tym także księgowość.

oprogramowanie symfonia

źródło: http://erp.polkas.pl/wp-content/uploads/2014/02/sage-symfonia-300×300.jpg

Automatyzacja procesów

Wspaniałym przykładem wykorzystania technologii są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola człowieka jest już symboliczna i ogranicza się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba iść do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji współczesnego świata. Co raz więcej buduje się tak zwanych inteligentnych domów, które to potrafią same zadbać o odpowiednie oświetlenie, temperaturę w pomieszczeniach, a nawet uzupełnić zapasy jedzenia w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii może być przerażająca, ale trzeba pamiętać, że w każdej chwili można wyciągnąć wtyczkę.