Rozwoj technologii na swiecie

Bardzo silny rozwój technologii sprawił, iż dzisiejsze kasy fiskalne posiadają wiele różnorodnych funkcji, jakie nie tylko kupią na ewidencjonowanie sprzedaży, lecz także ułatwiają zarządzanie firmą, chociażby usprawniają obsługę klientów, skracają czas niezbędny na inwentaryzację, pozwolą na dokładną kontrolę pracy kasjera, jak i kontrolę zapasów magazynowych.

Kasy novitus cechuje wysoka funkcjonalność, posiadają one ponad współpracować z wszelkim szeregiem urządzeń, możemy do nich podłączyć np. komputer, czytnik kodów kreskowych, czytnik kart magnetycznych oraz czytnik kart chipowych, terminal kart płatniczych, czy wagę elektroniczną. Jednym słowem, dzisiejsze kasy fiskalne chodzą do coś dużo trudnych urządzeń elektronicznych niż te sprzed paru laty i uważają tak złożoną konstrukcję.

Jakie jesteśmy charaktery kas fiskalnych? Zwykle kasy fiskalne dzielimy na dwie grupy – kasy Electronic Cash Register w planie ECR oraz kasy Electronic Point Of Sale- POS, zwane też kasami komputerowymi. Te dwa sposoby kas cechuje kilkoro inny zakres możliwości, jaki jest pochodną ich parametrów technicznych. Traktując jak szybko, kasy ERC posiadają w układu do kas POS bardzo ograniczone możliwości rozbudowy i budów, a też cechują się ograniczoną myślą i wgranym na pewne oprogramowaniem. Istotna dla kas ERC pamięć RAM ma pojemność od 1 do 8 MG, a a po kilku latach użytkowania, nie jest już na niej ustawienia i łatwo przyznaje się do współprace. Istnieje także jedna, interesująca różnica – aczkolwiek do kasy ERC mamy okazję podłączenia innych urządzeń peryferyjnych, w niniejszym więcej komputer, nie jest możliwe poprowadzenie sprzedaży z rządu programu komputerowego – do ostatniego obowiązkowa jest nam obsługa kasjera.

Wśród kas typu ERC wyróżniamy: -kasy przenośne – o niewielkich poziomach a z niskim zakresem funkcji. Stanowią wówczas narzędzia przeznaczone między innymi dla tych klientów, którzy dają paragony, których treść się powtarza. -kasy jednostanowiskowe – potrafią mało więcej, niż kasy mobilne, można do nich podłączyć chociażby wagę, komputer, a i czytnik kodów zaś w ten środek trochę zmienić ich konfigurację. - kasy systemowe – stanowią wyposażenie większych przedsiębiorstw, w których jest wiele stanowisk kasowych.

Kasy POS – są niezwykle zaawansowaną technologicznie grupą urządzeń rejestrujących. Oczywiście należałoby je określić komputerami, które są dopasowane do ewidencjonowania obrotów, a i realizacji kilku różnych funkcji, jakie są związane z magazynowaniem towarów, a ponadto ich sprzedażą.