Seksoholik youtube

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, przejawiająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i energii fizycznej, w jaki te sprawy panują nad innymi, stanowiąc o sensie życia". Wykazuje się na drugie rodzaje - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z rady na panującą w dzisiejszych latach swobodę seksualną, rodzaj popularności i przystania na ciekawe zachowania seksualne problem może istnieć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się spośród ostatnim tematem trafia na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doświadczeń seksualnych - w nowych metodach i konfiguracjach. Seksoholik więc nie koniecznie stereotypowy macho, jednak taki obraz jawi się w głowach dużo kobiet. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych stanowisk leży była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to świadomości bardzo niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest zabiegiem na podniesienie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak lęk i stres.

Do rozwoju choroby mogą przydać się również wzorce wyniesione z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, która ma destrukcyjny wpływ na drugie dziedziny bycia kobiety uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą spowodować do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Obiektem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak żeby akt seksualny nie był wyłącznie kluczem do spełnienia atawistycznego popędu, lecz również zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.