System gastronomiczny gastro pos

Systemy POS z angielskiego Point of Sale to oprogramowanie sprzedażowe, potrzebne w jakimś sklepie, punkcie usługowym czy restauracji. Co prawda, rozwiązania finansowe tego typu biznesów bywają bardzo oryginalne, natomiast na szczęście niewielki budżet nie nie musi liczyć bariery przed wgraniem takiego podejścia. Wiele rewelacyjnych narzędzi jest bowiem prostych w budowie – natomiast obecne w zupełności za darmo. Oto kilka z bezpłatnych programów, opensource’owych systemów POS.

Przedstawione poniżej systemy POS doskonalone są w formule Open Source – a wtedy mają wysoki kod źródłowy, dzięki jakiemu zajmujemy nadzieja zwiększać je we naszym charakterze i zmieniać do własnych spraw. Co istotne, umożliwia dopasowanie oprogramowania do procesów biznesowych, jakie przebiegają w firmie, a nie odwrotnie.
Open Source Point of Sale
Webowe oprogramowanie POS pozwala na zbieranie i wykorzystywanie danej o klientach, sprzedaży, dostawach oraz pracownikach, dzięki czemu znacznie dobra sprawdzi się w krótszych oraz średnich sklepach i punktach handlowych. Zajmuje on dobry interfejs także bardzo praktyczny moduł do raportów. Niestety, jako system internetowy, wsparcie Open Source Point of Sale dla urządzeń, takich jak kasy czy drukarki fiskalne, jest daleko ograniczone.
Floreant POS
Floreant POS to pewne z lepszych oprogramowań Point of Sale dla restauracji, jadłodajni, kawiarni lub punktu garmażeryjnego. Dzięki szerokiej grupy użytkowników także możliwości wykorzystania komercyjnego wsparcia technicznego jego ojców, Floreant POS jest całkowicie profesjonalne narzędzie dla każdego biznesu gastronomicznego – bez sensu na jego roli. Zaletami sposobu są m.in. intuicyjny interfejs użytkownika, w zupełnie dostosowane menu restauracji, wsparcie dla nowych urządzeń, takich jak drukarka rachunków, kasa fiskalna, drukarka fiskalna, drukarka kuchenna, a dodatkowo szerokie możliwości konfiguracyjne i raportujące.
OpenBravo POS
Moduł sprzedażowy zaakceptowanego na świecie opensource’owego systemu ERP – OpenBravo. Charakteryzuje się on szybkimi możliwościami konfiguracyjnymi i uniwersalnością. OpenBravo POS wspiera wiele urządzeń granych w handlu: czytniki kodów kreskowych, kasy fiskalne, oraz sporo innych urządzeń.