System informatyczny zarzadzania jakoscia

Wiele własnych firm specjalizuje się w sprzedaży i stawianiu systemów informatycznych do prowadzenia punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W zależności od rodzaju prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla małego lokalu, jak też dla większej sieci restauracji. Rozwiązania będą dzielić się między sobą w relacji lub jesteśmy do pracowania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, a że z domem szybkiej obsługi. Organizmy do gastronomii bawią się jeszcze popularniejszą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z faktem gastronomicznym który nie ma żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Jedną z najbardziej unowocześnionych aplikacji do zarządzania punktem gastronomicznym jest system POS. W ogromnych miastach Polskich jest sieć autoryzowanych przedstawicieli. Dodatkowo oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych jak również takich, jakie w ramach indywidualnej struktury czy franczyzy mają sporo punktów gastronomicznych na obszarze całej Polski.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla firmy gastronomicznej:

system gaszenia gazem CO2

Jest on naprawdę zaprojektowany, aby moduły składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i publikacja na całych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i rozliczanie jednostki, niezależnie od tego, czy stanowi zatem jakaś restauracja, czy same sieć restauracji.

Na tym stanie celowo nie podamy nazwy, na jakim z planów oprzemy propozycję skierowaną do określonego klientowi. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest oparte na zintegrowanym systemie, który pozwoli zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak i pełne zarządzanie gospodarką magazynową. W relacje od pracy program może współpracować z terminalem dotykowym, a jeszcze z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budów małej czyli na poszczególnym stanowisku, używając standardowy sprzęt PC.