Home Technika Szkolenia i kursy w które warto inwestować

Szkolenia i kursy w które warto inwestować

Luty 1, 2016
Jak wiadomo – w dzisiejszych czasach, aby sprostać wymaganiom rynku pracy przeżywającego dynamiczne zmiany należy podejmować wszelkiego rodzaju formy samokształcenia. Należą do nich również między innymi wszelkiego rodzaju kursy i szkolenia. Zarówno te organizowane przez Urzędy Pracy, jak i różnorodne instytucje użyteczności publicznej.

Do takich kursów zaliczyć możemy także szkolenia pozwalające nam nauczyć się podstawowych zagadnień związanych z nowoczesnym oprogramowaniem, czy sprzętem przydanym w różnorakich zawodach. Dla przykładu – program do sklepu odzieżowego czy spożywczego, możemy nauczyć się na odpowiednich kursach, jeżeli myślimy o zatrudnieniu w branży usługowej.

Skąd takie wymogi? Nie ma w tym nic dziwnego – tak, jak wielu jest poszukujących pracy, tak samo wielu jest szefów, zdających sobie sprawę z udogodnień tego świata, który oferuje możliwość rozwoju dla każdego z potencjalnie zainteresowanych. W obecnej chwili dostęp do wiedzy i możliwości kształcenia w różnorodnych dziedzinach nie jest żadnym luksusem.

Obsługa kasy fiskalnej może nie wydawać się nam szczytem marzeń i chcielibyśmy startować od razu na szkolenia typu „zarządzanie kadrami”, bądź inne typu menadżerskiego, aczkolwiek należy pamiętać, że w każdej pracy musimy przejść piramidę hierarchii oraz związane z nią stopniowe awanse.

Niezależnie od tego, czy jest to sieć sklepów, mała firma, czy wielka, zachodnia korporacja – wszędzie obowiązuje wspomniane powyżej prawo. Co zaś ułatwia nam awans? Bez wątpienia – inwestowanie we własny rozwój, tym lepiej postrzegane, jeśli dokonywane we własnym zakresie. I nie chodzi tu bynajmniej o skąpstwo pracodawców, ale ich skłonność do postrzegania przychylnym wzrokiem pracowników wyróżniających się, mających motywację do samodzielnego pokonywania „szczebelków”, bez odgórnej zachęty oraz wyciągniętej dłoni.

Pracownik oraz poszukujący zatrudnienia na dzisiejszym trudnym oraz przesączonym ludźmi rynku po zrozumieniu tego prostego prawidła powinien czym prędzej zainwestować w rozwój własny. I bynajmniej nie tylko ze względu na możliwość potencjalnego awansu, czy zaczepienia się w wymarzonym zawodzie, ale także – przyszłościowego budowania walorów zarówno swojej osoby, jak i poszerzania profilu posiadanej wiedzy oraz umiejętności. To właśnie te cechy wygrywają dziś ze sztampowym CV, bez dróg „bocznych”, poza ścieżką standardowej edukacji szkolnej i uniwersyteckiej.

POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków

You may also like

1 comment

Balbina Lipiec 14, 2016 at 8:54 am

Zawsze wydawało mi się, że obsługa kasy fiskalnej jest banalnie prosta. Owszem jeśli mamy do czynienia z tradycyjną kasą typu ECR. Natomiast w przypadku kas systemowych POS sprawa nie jest łatwa, ponieważ wszystko zależy od systemu na jakim pracujemy. Na szczęście programy do obsługi sklepu są intuicyjne i po odbyciu jednego szkolenia będziemy w stanie posługiwać się kasą systemową bez problemu.