Test ciazowy uzyty drugi raz

Osoby starające się o dziecko, a ponad te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odszukać w sobie objawy, które potwierdzą albo więcej wykluczą obawy (bądź te nadzieję) na zapłodnienie. A jakie są te znaki? Kiedy można się ich doszukiwać? Pierwszym i dodatkowo najbardziej istotnym objawem chce jest rzeczywiście brak czasu. Nie liczy natomiast po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, mogą być spowodowane wieloma czynnikami, między innymi zawodem i chorobą. Z dodatkowej natomiast strony regularna menstruacja nie wyklucza popadnięcia w ciążę. Daje się, że ciężarne kobiety miesiączkują też do trzech miesięcy od momentu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, etapu nie ma, za obecne istnieje test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co bardzo?

Bywają sytuacje, kiedy przyszłe mamy mają objawy ciąży obecnie w centralnym tygodniu od zapłodnienia. Zazwyczaj jednak są one po około miesiącu. Największe ich nasilenie jest natomiast pod koniec pierwszego kwartału, czyli około 10. tygodnia, a wracają w miejscowościach 20. Oto lista objawów, których potrafisz (natomiast nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Delikatne i bolące piersi. W gronie ciężarnej kobiety przylega do wielu zmian hormonalnych, jakie uważają na punktu przygotowanie przyszłej obejmujemy nie właśnie do poważnego noszenia dziecka w toku ostatnich 9. miesięcy, ale również do przyszłego wychowania. Dlatego, z powodu rozwijania się gruczołów mlekowych, piersi mogą zatrzymywać się większe, a sutki prostsze i gorsze. Nudności oraz wymioty. To może najbardziej oklepany i popularny objaw ciąży. Dokuczają one głęboko w godzinach wczesnoporannych, a być mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, jakie są w głównej ciąży (ale i tutaj są odstępstwa z normy – moja kuzynka niedawno była kluczowy raz przy okazji i utrzymujcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co daje objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, że ich przyspieszenie jest o wiele większe wśród osób, które mieszkają w ciągłym lęku i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, albo te całkowita zmiana smaku. To, iż w wybiera stanowimy w bycie zjeść wszystko, co idzie na swej możliwości do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo dobra rodzi się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą spowodowane jest zmianami hormonalnymi w własnym systemie.

Jak zawsze zaznaczyłam obecnie we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, a nie muszą się pojawić. Nie jest jednocześnie powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są kobiety, które bardzo mocno odczuwają niedogodności powiązane z wczesną ciążą, ale sprowadzają się (a wtedy całkowicie często) przypadki, gdy ciąża jest znoszona praktycznie idealnie. Nie kupujcie więc obrazom oraz serialom, które wprowadzają nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany klimatów i omdlewanie już z wczesnego dnia zapłodnienia. Wszystka osoba jest bowiem stan błogosławiony w całkiem inny, jedyny sposób.