Transakcje offline i online

Niemal wszystek z nas posiada kartę płatniczą. Niektórzy przedstawiają je, bo stosują im one pewne pomocy w utrzymaniu codziennym, inni jednak tylko z potrzeb przedstawiają się do banku po wyrobienie swojego “plastiku”, bo jest zatem dla nich najwygodniejszy rozwiązanie sięgania po pieniądze skupione na koncie.

 

instalacje tryskaczowe Instalacje tryskaczowe | GRUPA WOLFF

Korzystanie z kart płatniczych w teraźniejszych czasach jest jeszcze bezpieczniejsze. Fraudy pieniężne zdarzają się coraz rzadziej, a ewentualne zniknięcie pieniędzy z konta często uzależnione jest z niewiedzą lub nieostrożnością samego posiadacza karty płatniczej. Opowiadając o bezpieczeństwie kart należy wspomnieć o płatnościach zbliżeniowych. Ich realizowanie wymaga jedynie przyłożenia karty, a terminal pos sam pobierze spośród niej właściwe informacje i autoryzuje naszą płatność. Jednak płatności te zwłaszcza nie wymagają podania kodu PIN jeśli są na kwoty niższe niż pięćdziesiąt złotych, co dużo kobiet uznaje za dużą wadę w bezpieczeństwie. To zawsze nie do kraju prawda. Owszem, zgubienie karty będzie niewątpliwie skutkowało zagrożeniem utraty pieniędzy z konta, jednak wyłącznie do wielkości z głowy założonej przez bank-wydawcę karty, czy samego producenta. Najczęściej też liczby wahają się w możliwościach 100-200zł, po którego otrzymaniu karta zmusza terminal pos do połączenia z bankiem celem osiągnięcia autoryzacji.

Inne z zmianie banki od jednego powodu nie zezwalają na prowadzenie transakcji tzw. off-line za pomocą kart zbliżeniowych. Wszystkie transakcje są autoryzowane na tle, co wpływa każdorazowo nawiązanie zintegrowania z bankiem i zweryfikowanie czy nosimy na koncie wystarczające środki. Jeśli zastrzeżemy w banku kartę jako skradzioną złodziej nie chociaż nie wyciągnie z niej żadnych pieniędzy, ale terminal pos w magazynie poinformuje sprzedawcę, że klient podaje się skradzioną kartą. Idzie więc na duże ujęcie i obezwładnienie sprawcy oraz złożenie go w dłonie organów ścigania. Karty zbliżeniowe nie są więc tak niebezpiecznie, jak niektóre gazety usiłują mieć w bliskich artykułach. Ponadto, coraz większa suma banków umożliwia klientom zablokowanie możliwości dokonywania płatności zbliżeniowych za usługą ich kart, jeżeli dany bank przechodzi w kolekcji jedynie umowy z funkcją płatności zbliżeniowych.