Wierszyki o oczekiwaniu na dziecko

wilk do miesa

Młodzi ludzie, zwłaszcza w ciężkim czasie dorastania, czyli momencie, kiedy hormony toczą nieustanne boje w organizmie, mogą czuć się niekochani, niechciani czy i po prostu inni. Nie liczy zresztą co się dziwić. Ciężko bowiem połączyć ideologie i zalety młodego, pełnego marzeń i nadziei mężczyzny z twardo stąpającym po ziemi realizmem oraz praktycyzmem dorosłych. Co dobrze, okres dojrzewania ostatnie termin, podczas którego w droga bardzo jasny zaczynają nadawać się różnice pomiędzy młodymi ludźmi. Młodzież zauważa, że teraz nie są dokładnie tacy sami, są inne poglądy, nowy styl bycia, inne wykształcenie i nawet własny rodzaj ubierania się. Nic więc dziwnego, że w poszukiwaniach akceptacji nasi nastoletni potomkowie wstępują lub podnoszą swoim projektem oraz prowadzeniem przynależność do subkultury.

Rodzice często obawiają się momentu, w którym ich pomoce zaczną przejawiać przynależność do subkultury. Oczywiście, nie można ich za to potępiać. Często zdarza się, że subkultura wpłynęłam na świeży, dopiero zakładający się umysł człowieka, biorąc go do działania złego. Nie mowa tylko i zupełnie o przestępstwach natury prawnej, lecz więcej o wyniszczaniu swojego małego ciała poprzez alkohol, papierosy, czasem nawet narkotyki. Ale czasami dorośli, w ferworze nowych zmartwień, zapominają gdy się przyjaźni także niczym się zachowywali, kiedy starzy w wieku swoich pociech. A faktem jest, iż jest delikatniejsze prawdopodobieństwo, że nasze dziecko doświadczy na słabą stronę, kiedy będziemy mu świadczyć, że oszczędzamy jego zbiór i charakter życia także rozumiemy potrzeby zaistnienia takiej zmiany.

Nie wypowiada to tak, że posiadamy bezkrytycznie dołączać do jakichkolwiek zmian, które zapadają w byciu własnego dziecka. Jeśli widzimy, że poprzez przynależność do subkultury swoja pociecha wpadła w tak zwane złe towarzystwo, zaczęła stosować kawy lub zaniedbała szkołę, naturalnym będzie, że zainterweniujemy. Jednak absolutnie nie ma konieczności zamartwiać się w sezonie, kiedy przykładowo widzimy, że nowe dziewczynki wybierają różowe sweterki, podczas jeżeli nasza córka woli czerń. Pamiętajmy, chęć naszego dziecka na przynależność do subkultury może przeminąć, nawet znacznie szybko. Jednak świadomość, że pociecha nie że nam ufać ani nie jest przez nas akceptowana, nie minie nigdy.