Wychowanie dzieci szwecja

Anemia, zwana również niedokrwistością jest stanem, w którym przybywa do ograniczenia liczby czerwonych krwinek. Są nowe przyczyny powstania niedokrwistości w organizmie zdrowego człowieka: że żyć wykonana utratą krwi, poprzez upośledzenie wytwarzania erytrocytów albo oraz w klubie ze skróceniem życia erytrocytów.Pomimo wszystko, upośledzenie więc jest odpowiednio często spotykanie wśród osób w ciąży – dotyka około 40% ciężarnych. Lecz w przypadku osób przy nadziei definicja anemii wygląda trochę inaczej. Podczas ciąży dochodzi bowiem do zwiększenia objętości krwi dodatkowo jej rozcieńczenia, przez co liczba czerwonych krwinek jest obniżona, niedokrwistość jest wówczas zjawiskiem zupełnie normalnym. W okresie ciąży więc mówimy o zaistnieniu anemii, kiedy przystępuje do spadku poziomu hemoglobiny poniżej 10 g/dl lub hematokrytu poniżej 30%.

Nie polepsza to przecież faktu, że ważne niedobory czerwonych krwinek w organizmie przyszłej matki mogą doprowadzić do zaburzeń rozwoju płodu i niedotlenienia. W pierwszym okresie ciąży grozi to schorzeniami implantacji zarodka, a nawet poronieniem. W innym kwartale może spowodować do stworzenia wad rodzonych, i w trzecim do przedwczesnego porodu.

Czynnikami sprzyjającymi wystąpienia anemii u kobiety ciężarnej są przede wszystkim spożywanie alkoholu i palenie papierosów. Kolejne to ciąża mnoga, niedobór witam i zalecie odżywczych w diecie, na które zapotrzebowanie dość mocno wzrasta w czasie zajścia w ciążę. Leczenie anemii zależy od jej stopnia zaawansowania oraz przyczyny. Lekka anemia, której warunkiem był brak żelaza, jest zawsze leczona doustnymi środkami przedstawiającymi jego zawartość. Bardzo rzadko używa się również dożylne uzupełnianie niedoborów żelaza, istnieje to wprawdzie ważna o moc większa niż w sukcesie przyjmowania suplementów diety. Dają się przypadki, kiedy wskazana będzie także transfuzja krwi – dzieje się tak przeważnie w pozycjach obfitego krwawienia, na dowód podczas odklejania się łożyska.

Anemia jest schorzeniem dość szybko rozpoznawalnym, jej obrazami są:

zmęczenie, osłabienie, bóle głowy, problemy z sławą i koncentracją, zawroty głowy.

Jeżeli więc, będąc w ciąży, zauważysz obok siebie któryś z podanych wyżej czynników, koniecznie skonsultuj się z specjalistą, ponieważ nieleczona anemia może dać do odpowiednich uszkodzeń płodu, a nawet do jego śmierci.