Zaburzenia osobowosci renta

O zaburzeniach i wadach psychicznych wypowiada się w Polsce coraz częściej. Problemy związane z psychiką przestają być wstydliwym tematem, ponieważ co roku boryka się spośród nimi niewiele ludzi. Razem z szacunkami WHO czyli Światowej Organizacji Zdrowia , do 2020 roku choroby psychiczne staną się samym z najważniejszych problemów zdrowotnych, które wnoszą w populacji europejskiej.

Czy boimy się problemów z psychiką? W rankingu chorób, które prowadzą u ankietowanych największy lęk, choroby psychiczne odnalazłyśmy się na 4. miejscu, już po nowotworach, chorobach serca oraz AIDS. Warto zawsze pamiętać, że choroby psychiczne można poznać dzięki dobremu leczeniu.

Według publikacji Instytutu Psychiatrii i Neurologii zamieszczonej w 2013 r. prawie 8 milionów Polaków w wieku od 18 do 64 lat boryka się z mniejszymi lub większymi zaburzeniami psychicznymi. Należą do nich m.in. stany urojeniowe i omamy (najczęściej włącza się je jak schizofrenia), depresje o wielkim natężeniu, choroba afektywna dwubiegunowa (czyli zaburzenia maniakalno-depresyjne), silne neurozy, a jeszcze fobie. Wśród zaburzeń psychicznych spotykają się nawracające stany lękowe, nagłe ataki paniki, zaburzenia połączone z skutecznym stresem,a nawet otępienie.

Jak należy zgłosić się do psychiatry? Impulsem do wizyty jest przede każdym etap psychiczny, który powoduje szczególny niepokój dotkniętej nim osoby, jak jeszcze zaniepokojenie najbliższych. Swój doświadczony psychiatra w Krakowie zdiagnozuje nawet najbardziej zakamuflowany problem psychiczny chorego, co pozwoli na pewną terapię. Pamiętaj, że większe leczenie daje pozytywniejsze produkty.