Zimne napoje bezalkoholowe przepisy

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który również zaspokoiłby ich pragnienie oraz orzeźwił. W takim przypadku doskonale konsultują się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy same kruszonego lodu. W internecie i książkach kucharskich można odnaleźć wiele przepisów na świeże napoje tego rodzaju. Oczywiście można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, ale warto pokazać się przygotowywać je jednemu. Istnieje to nie tylko znacznie tańsze rozwiązanie, ale i lepsze. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny bądź znajomi, którzy wejdą z wizytą w wszelki upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, jest obecny o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można zdobyć o jakiejś chwili roku, nie tylko latem, a mleko to punkt wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jedyne z najpopularniejszych owoców na targu. Otrzymany napój jest piękny, dobry i zdrowy - jednak każdy gęsty koktajl można używać jak samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym rodzajem napoju stanowi tenże o smaku truskawkowym. Najlepiej wykonywać go w czasie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i dostępne na każdym stoisku. Dobrym podejściem jest związanie mleka, truskawek i bananów - ta niezwykła forma będzie idealnym doznaniem dla swoich kubków smakowych.

Oczywiście można mówić przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, uczyniony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! Oraz może brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesu brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. A co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest gorzkie - mówię z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pogląd na koktajl i finalne produkty to także nie wszystko. Trzeba być dobry sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z ciekawej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na zbycie istnieje mnóstwo takich towarów oraz warto poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który najlepiej zaspokoi nasze pragnienia i potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z funkcją kruszenia lodu, który przyczyni się nie tylko do deserów owocowych, ale te na dowód do wykonywania mrożonej kawy.